Pazar , 16 Haziran 2019
Sponsorlu Baglantilar

Aft Tedavisi – Aft Ağız Yarası Nasıl Geçer?


Aft Ağız Yarası daha çok genetik olan, ağızda çıkan beyaz renkte veya renksiz yaralardır.  Bu yazı altında Aft Tedavisi, Aft Nasıl Geçer, Aft İlacı gibi sorulara cevap bulabileceksiniz. Bu rahatsızlık Aft olarak bilinmese de çok yaygındır ve geçmesi uzun sürdüğünden dolayı çoğu kişinin kabusudur.  Bu yazı altında sizlere AFT konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Aft Neden Olur?

Aft daha çok genetiktir. Ağızdaki yaralar, bazı bünyelerde yaranın oluşumundan 2-3 gün sonra Beyaz veya Renksiz bir yaraya dönüşür. Bu bazı zamanlar ağız bölgesine herhangi bir darbe almadan stresten de olabilir. Sıkıntılı ruh hallerinde ağızda çıkan bu beyaz yaralardan  görülmesi mümkündür.

Aft Tedavisi

Aft’ın Tedavisi genel olarak kremle mümkündür. Bazı zamanlarda ise mümkün olmayabilir, her bünye her ilaca aynı tepkiyi vermeyeceğinden dolayı bazı metabolizmada ilaçlar fayda etmeyebilir,  böyle durumlarda sadece Aft’ın verdiği acıyı dindirme amaçlı ilaçlar kullanılabilir.

Aft Nasıl Geçer?

Aftın geçmesi bünyeye göre 3 ila 10 gün arası sürebilir. Bazı kremler etkili olsa da bu süreyi çok aşağıya indirmesi mümkün değildir. Ağızda çıkan Aft yaralarında en sıkıntılı durum yara olan bölgenin acıması olduğundan dolayı, bu komplimanı ortadan kaldırmak için ilaçlar kullanılabilir.

Aft İlacı

Aft için sizlere en çok tavsiye edebileceğimiz ilaç. Bu ilaç acıyı hemen geçirmekle birlikte, yaranın iyileşmesinde de önemli rol oynamaktadır.

15 yorum

 1. güsel acıklama olmuş teşekkürler ama ilacın ismini yazmamışsınız ?

 2. Kremin adını vermeyi unutmuşuz, Kenacort adlı ilaç baya işe yarıyor diye biliyoruz.

 3. denemediğim ilaç kalmadı değişik doktorlara gitti. biopsi alındı . herhangi bir sorun olmadığı görüldü ama 1,5 yıldır ağzımdaki beyazlıklar iyileşmdi.zaman zaman ağrı olup geçiyor.ne yapmalıyım?

 4. benimde ağzımdaki yaralar eksik olmuyor 2gün yara yoksa 3. gün çıkıyor yine kenakort iyi ama dildekine sürülmüyo dildeki daha ağrılı oluyor

 5. NOTHİNG DOKTOR

  ARKADAŞLAR BAĞIRARAK SÖYLÜYORUM TEK TEDAVİSİ PEMBE KÜÇÜK OLAN BEBEK ASPİRİNİDİR.DENEDİĞİNİZDE ŞAŞIRACAKSINIZ.BEBEK ASPİRİNİNİ YARA OLAN YERE BASTIRIN 5 DK KADAR BEKLEYİN.SONRA AĞIZINIZI SU İLE YAVAŞÇA ÇALKALAYIN YARANIN NERDE OLDUĞUNU UNUTACAKSINIZ…BEN DENEDİM İŞE YARIYOR. SAĞLIKLA KALIN…

 6. selam aft ın 1 tanesine dayanabilene aşkolsun bende 3,4,5 e kadar çıyordu. Her birinin başlaması ve bitmesi ayrı bir ızdırap. Bu zıkkım ırsi arkadaşlar. Ailemdede var. ben 2 sene önce Bademcik ameliyatı olmuştum o günden beri olmuyor. Yalnız bu mevsim geçişlerinde
  çıkacakmış gibi zorluyor. O zamanlarda antihistaminik alıyorum. teşekürler.

 7. Ağız içinde, diş diplerinde ve boğaz kısmında meydana gelen içi sulu ve beyaz kabarcıkların, yüzeysel yaraların geneline verilen ad olarak bulabildim tanımını. Benim ağzımda sürekli çıkıyordu ve bir dünya bitkisel ürün kullandım ama geçiyor sonrada tekrar çıkıyordu. Bir siteden gördüğüm tarifleri denedim ve yaklaşık 1 buçuk haftadır ağzımda yara çıkmıyoru çok mutluyum. Benim sorunumu çeken arkadaşlar varsa Ben bu tarifi kullandım ve sonuç aldım bilginiz olsun arkadaşlar. Hepinize geçmiş olsun şimdiden.

  20 gr Şap
  20 gr Mazı
  20 gr Karanfil
  20 gr Anason
  500 gr süzme bal
  Bitkiler dövülüp balla karıştırılır. Tok karnına ağız tuzlu su ile gargara yapılır. Karıştırılan ballı baharat ağzın yara kısımlarına krem gibi 3 öğün gargaradan sonra sürülür.

 8. merhaba bu agız yarası bende de oluyo malesef çok yerlere gıtmışımdır hiç bır gelışme goremedım eger sizlerın bı bılgısı varsa lütfen söyleyın kurtululım bu durumdan

 9. arkadaşlar aft geçiçi bir hastalık değildir ben 15 yıldır çekiyorum. halen de çekiyorum. ama aftın tek ilacını söylüyorum sizlere oral medic eczanelerde var suruyosun anında kayboluyor.
  kenekor spray gargara falan hepsi palavara paranıza yazık oral medic kullanın 1 dk sonra
  katur kutur sert ekmek yiyin

 10. aft bölgesini iyice kuruttuktan sonra bal sürün (yememeye çalışın) acır ama sonra acısı biraz daha azalıyor

 11. Herkez 1-2 En fazla 6 Tane Den bahsetmiş .. Ama ßenim dilimin boğaza doğru onlarca var. ve boğazımın içinde dahi onlarca var. dilimin sol köşesinde 2 diğer sol köşesinde 2 ve her tarafında lekeler var.. Canım pek yanmıyor hatta hiç diyebilirim :S

  Bende yarın gideceğim doktora hayırlısı

 12. Oralmedic denilen ilacin agrisina dayanabilirseniz guzel bir ilac fakat sadece uyusturuyor gecmesine pek etkisi yok,ama kenakort-a hem agrisini aliyor hemde gecmesine etkisi fazla.

 13. arkadaşlara verdiği öneriler için teşekkürler.

 14. Rasim deliyumruk

  İlk defa duydum böyle bir hastalık çeşidini. Öncelikle teşekkür etmek isterim aydınlattığınız için. Söz ettiğiniz hususlara riayet edeceğim inşallah.

 15. Aft acısına kesin çözüm Oralmedic

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Reklam Gizlilik Politikası
GenelSaglik.Gen.TR - Genel Sağlık Bilgileri, Sağlıklı Yaşam