Pazartesi , 22 Temmuz 2019
Sponsorlu Baglantilar

BOĞAZ ENFEKSİYONLARINA KARŞI ŞİFALI BİTKİSEL ÇAYLAR

Kış ayları başladı, boğaz enfeksiyonları da, atağa geçti. Kimi duysam veya görsem boğaz ağrısı ve buna bağlı sıkıntıarı mevcut. Boğaz enfeksiyonlarını atlatmanın en güzel yollarından birisi de,şifalı bitkiler. Bu bitkilerden bir demet sunalım sizlere.
Kuşburnu: Bu bitki C Vitamini yüklüdür ve çay olarak içildiğinde hızla kana karışır. Alüminyum olmayan bir kaba iki çorba kaşığı kuşburnu koyun ve bir bardak su ekleyerek üzerini kapatın. 20-30 dakika kaynatın. Bir kahve filtresinden geçirip süzdürerek, taze sıkılmış limon suyu ekleyin ve balla tatlandırın.


Adaçayı ve okaliptüs: Bu bitkiler tam anlamıyla iyileştirici güce sahip. Bu iki bitkiyi karıştırarak çay yapıldığında, yanmayı engelleyici ve antibakteriyel özellikleri sayesinde, boğaz ağrısını hem yatıştırıcı hem de tedavi edici etki sağlarlar. Yaklaşık 250 ml kaynar suya iki çay kaşığı adaçayı ve okaliptüs yaprağı atıp 20-30 dakika demlendirin. Soğuduktan sonra, gün içinde ihtiyaç duyduğunuzda gargara yapın.

Bir yorum

  1. Boğaz enfeksiyonlarına dikkat etmek gerekiyor zira burada oluşan bir enfeksiyon, hastalık vücudun envai yerlerine bulaşması yüksek bir ihtimaldir. Burada bulunan bademcikler her ne kadar bağışıklık salgılasa da insan tedbiri elden bırakmamalı ve korunmalı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Reklam Gizlilik Politikası
GenelSaglik.Gen.TR - Genel Sağlık Bilgileri, Sağlıklı Yaşam