Perşembe , 14 Kasım 2019
Sponsorlu Baglantilar

İÇ HASTALIKLARI UZMANI DR GÜRKAN KUBİLAY İLE SORU VE CEVAPLARLA ZAYIFLAMA ÖNERİLERİ


Almanyada akapunktur eğitimi alan, aslında dahiliye uzmanı olan Dr Gürkan Kubilay, sizlerin sıkça sorduğu soruları yanıtladı. Bakalım zayıflama ile ilgili sorular ve cevapları neler?

SORU : Beni Akupunktur iğneleri mi zayıflatacak?
CEVAP : Hayır, Akupunktur ve onu uygulamak için kullanılan iğneler zayıflatma amacına yönelik kullanılmaz.Onların size faydası daha önce binlerce kez önünüze getirilen , ancak yapamadığınız, tahammül edemediğiniz diet listelerini kolayca yapabilmenizi sağlamaktır. Çünkü gittiğiniz her hekim, ya da dietisyen size zayıflamanız için gerekli olan tek şeyi, yani diet listelerini vermek zorundadır. Ancak, o listeye nasıl tahammül edeceğinizi sorduğunuzda verecekleri cevap ‘’Dişini sıkacaksın’’ olacaktır. İşte Akupunktur sayesinde dişlerinizi sıkmadan, güle oynaya, stressiz, mide yanmasız, acıkmadan bu listeleri kolayca yapabileceksiniz.

SORU : Sistemin uygulanışı sırasında kliniğinizde ne kadar kalmak gerekecek?

CEVAP: İlk seans bizim için önemlidir.İlk seansta önce tıbbi sorgulama yapılır.Kan tahlilleri istenir.Size uygun kulak akupunktur haritanız çıkarılır.Size sistemle ilgili 15-20 dk. sürecek bir konferans verilir.Kulak noktalarınızın sterilizasyonu yapılır.İğneleriniz takılır ve bir sonraki randevunuzu aldıktan sonra işleminiz biter.İkinci seanstan itibaren işlemleriniz çok daha kısa sürer.Birinci seansın dışındaki diğer seanslarda size,geçen haftanın nasıl geçtiği ,şikayetlerinizin olup olmadığı sorulur.Sizin söylediklerinize göre yapılan değerlendirme sonucu yeni iğneleriniz takılır.İkinci seansta işlemleriniz birkaç dakika sürer.

SORU : Eğer bende kalp ya da mide hastalığı veya başka bir sorun varsa Akupunktur yaptırabilir miyim?

CEVAP: Kliniğimizde Akupunktur seansına alınmadan önce doktorlarımız tarafından sizlere sağlık durumunuzla ilgili,kilo alma nedenlerinizle ilgili sorulan sorular zayıflama periyodunuzu etkileyecek olan sorulardır.Bu soruların dışında da problemleriniz olabilir,ancak bunlar bizim tedavimizi fazla etkilemeyeceği için endişe etmenize gerek yoktur.Ayrıca Dr. Gürkan Kubilay bir İç Hastalıkları uzmanı olduğu için bu problemlerinizin giderilmesinde de size yardımcı olacaktır.

SORU : Sistem sırasında 7 günden fazla bir yere gitmemiz gerektiğinde ne yapacağız?

CEVAP: Sistemin en önemli noktası budur.Örneğin 15 gün tatile gideceksiniz veya ailenizin bir bireyi rahatsız ve 20 gün ayrı kalacaksınız.Ya da 20 kg verdiniz,sıkıldınız,biraz dinlenmek istiyorsunuz,bu durumda ayrılacağınız günden önce geldiğiniz son randevunuzda bize bunu belirtiyorsunuz.Aynı seansta önce normal iğnelerinizi takıyoruz,sonra da sol kulağınızda özel bir noktaya tek bir tane “Manyetik Bilye”takıyoruz.7 gün sonra iğnelerin etkisi geçtiği için onları kulağınızdan çıkarıyorsunuz.Bilyenize ise bize tekrar gelene kadar dokunmuyorsunuz.Bilye,açlık hissini iğneler kadar bastıramaz, ancak 7 gün sonra akupunktur etkisinin vücuttan uzaklaşmasını engeller,dolayısıyla 15-20 gün sonra gelseniz bile tedaviye kaldığımız yerden devam ederiz. Bilye takılmadan yapılacak ayrılmalarda hem kilo alma riski olabilir hem de tedaviye ikinci başladığımızda direnç gelişebilir.Bilye takılan seanslarda iğneleriniz de takılır.Ancak sizden sadece bilye ücreti alınır.İğne ücretinizi Kubilay Sağlık Hizmetleri karşılar.
SORU : Sabah 1 salata,öğlen bir domates ,akşam bir tabak yoğurt yiyorum.Çok hızlı zayıfladım,mutluyum, ama doğru mu yapıyorum?
CEVAP: Kesinlikle yanlış yapıyorsunuz,siz sadece zayıflamaya çalışıyor,asla doğru yemeyi öğrenmiyorsunuz.Doğal yeme biçiminden uzak olan bu garip yeme biçimini normal hayatınızda devam ettirebilir misiniz?Elbette hayır.Öyleyse gerçek hayatımıza daha uygun,sonradan da rahatça uygulayabileceğimiz listeleri uygulayın ki daha sonra da vücudunuz bunu sıkılmadan yapabilsin.Unutmayın ki kiloyu çok vermeye çalışmak sizi geçici bir süre mutlu eder,ancak sonrasında tekrar aşırı yemeye başlayarak ,hayal kırıklığı yaşarsınız,ayrıca hızlı kilo vermenizin vücuda birçok zararı olacaktır.

SORU:Kudekas sisteminin en temel amacı nedir?
CEVAP:Bu sistemde önemli olan sizin ne kadar kilo verdiğiniz veya kısa sürede çok kilo verip vermediğiniz değildir.Çünkü bugüne kadar zayıflama sistemleri ve zayıflamak isteyen kişiler ,tek amaç olarak zayıflamayı görmüşler,belki belli bir süre içinde bunu başarmışlar, ancak kısa bir süre sonra verilen kiloları fazlasıyla almışlardır.Çevrenizi soruşturduğunuzda kimse kilo verememekten yakınmaz,tersine herkes kiloları ne kadar hızlı verdiğini gururla anlatır. Peki ya sonrası dediğimizde herkesin boynu biraz bükülür.Çünkü asıl problemi çözemediklerinden her seferinde kiloları geri almışlardır.Gelin öyleyse bu yeme problemindeki temel yanlışa dönelim ve öncelikle size doğru ve sağlıklı yeme alışkanlığı kazandıralım.Bu sırada ise vücudunuzu katı rejimlerle hayal dünyasında yaşatmadan zayıflatalım ki metabolizmanız sıkılmadan yapacağınız bu beslenme biçiminin sonunda kolayca sisteme alışabilsin ve bizim”Manyetik Bilye”mizinde yardımıyla bir daha kilo almasın.Böylece başarısızlığı daha önce kanıtlanmış ve çökmüş ,amacı sadece zayıflatmak olan listelerin yerine “KUDEKAS”ı kullanacağız.

SORU:Daha çabuk doymamı sağlayacak manevralar var mıdır?

CEVAP:Elbette.Unutmayın doyması gereken beynimizdir.Midenizi doyurmaya çalışırsanız çok yersiniz.Halbuki doyması gereken midemiz değil beynimizdir.Eğer ilk çeşit yemeği yedikten sonra15 dk.ara verirseniz,daha az yeme ihtiyacınız olduğunu görecek ve ikinci çeşidi daha az yiyeceksiniz…Ayrıca kahvaltıyı 10’dan ,öğlen yemeğini 14’den,akşam yemeğini 20’den önce yiyiniz.Tıbbi bazı zorunluluklar dışında ara öğün yemeyiniz.

SORU:Spor yaparak daha çok zayıflayabilir miyim?

CEVAP:Spor kas kitlelerini arttıran yararlı bir aktivitedir.Kas kitlesi ise metabolizma hızını arttıran en önemli yapı olduğu için metabolizma hızında sporun etkisi büyüktür.Ancak bir çok çalışma sporun zayıflama amacıyla değil,kilonun korunması amacıyla yapılmasının uygun olacağını göstermiştir.1998’de Paris’te yapılan Uluslararası Obesite Kongresinden çıkan sonuçta kilonun korunması için spor yapılması ve yemeklerdeki yağ miktarının azaltılması önerilmiştir.Bu yüzden sizden haftada 3 gün 1’er saat yürümenizi isteriz.

SORU:Adet dönemlerinde kilom artacak mı?
CEVAP:Vücut bu dönemde aşırı su tutar ve göreceli olarak daha ağır olursunuz,ancak bu sadece ağırlığınızdaki bir artıştır,gerçekte doğru yemeye devam etttiğiniz sürece yağ kitleniz azalacaktır.Örnekleyecek olursak;siz o hafta bir kilo zayıflarsınız,ancak vücudunuz 1,5 litre su tutarsa tartıda ağırlığınızzayıfladığınız halde 0,5 kg fazla çıkacaktır.Ancak bir hafta önce giyemediğiniz pantalonları giydiğinizi görerek gerçek kilonuzun azaldığını hissedeceksiniz.

SORU:Sabah 1 salata,öğlen bir domates ,akşam bir tabak yoğurt yiyorum.Çok hızlı zayıfladım,mutluyum, ama doğru mu yapıyorum?

CEVAP: Kesinlikle yanlış yapıyorsunuz,siz sadece zayıflamaya çalışıyor,asla doğru yemeyi öğrenmiyorsunuz.Doğal yeme biçiminden uzak olan bu garip yeme biçimini normal hayatınızda devam ettirebilir misiniz?Elbette hayır.Öyleyse gerçek hayatımıza daha uygun,sonradan da rahatça uygulayabileceğimiz listeleri uygulayın ki daha sonra da vücudunuz bunu sıkılmadan yapabilsin.Unutmayın ki kiloyu çok vermeye çalışmak sizi geçici bir süre mutlu eder,ancak sonrasında tekrar aşırı yemeye başlayarak ,hayal kırıklığı yaşarsınız,ayrıca hızlı kilo vermenizin vücuda birçok zararı olacaktır.

SORU:Bu tedavi sırasında yapmamızı istediğiniz şeyler nelerdir?
CEVAP:Evinizdeki tartıları unutun,hergün tartılmayı unutun,kalori listelerini karıştırmayı,gram hesaplarını unutun.Çünkü bunlar sizi strese sokar ve stres de iştahınızın artmasına neden olur.Bugüne kadar ince ayrıntılarla uğraşıp sıkıntıya girdiniz.Halbuki bu sistemde “Güle Oynaya” doğru yemeyi öğrenecek ,sıkılmadan öğrendiğiniz için de daha sonraki kendi hayatınızda kolayca uygulayacaksınız .Siz eğer eskiden 5 köfte ile zor doyarken ,bu sistemle 3 köfte ile doyabilir hale gelmiş iseniz ,doğru olanı öğrenmişsiniz demektir.

Bir yorum

  1. gülseren arifoğlu

    gürkan bey ben 28 yaşında iki cocuk annesiyim ama cok zayıfım tiroyitlerden oldugunu söylediler ve ameliyat oldum ama hala kilo alamıyorum bu cevremde sorun oluyor ve piskolojim bozuluyor 170 boyundayım 50 kiloyum her yemeyi yiyorum ve ekmeyi cok tüketiyorum ben nasıl kilo alırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Reklam Gizlilik Politikası
GenelSaglik.Gen.TR - Genel Sağlık Bilgileri, Sağlıklı Yaşam