Pazar , 19 Mayıs 2019
Sponsorlu Baglantilar

Naftalinin Zararları


Naftalinin Zaralarları birçoğumuz tarafından malesef bilinmiyor. Naftalini zararlı böceklerden güvelerden kurtulmak için evimizn hemen hemen bütün bölümlerinde kullanıyoruz. Çocuklarda Naftalin Zehirlenmesi durumlarını bile doğurabilen Naftalinin zararlarına birde birlikte göz atalım.
Naftalin yapısından dolayı vücuda çabuk teneffüs eder. Bundan dolayı bütün solunum yollarımıza, alyuvar hücrelerimize zarar vermektedir. Solgun beniz, halsizlik, bitkinlik, gözlerde tahriş ,   ciğerlerde hasar, solunum yolları hastalıklarına hatta kansere bile yol açabilir. Gelişmiş ülkelerde naftalin satımı yasak veya denetim altında yapılmaktadır. Ülkemizde ise malesef ihmal edilmektedir. Naftalinin ciddi zararlarında dolayı kontrollü kullanmak gerekir.

Bu yüzden Naftalin Kullanımı konusunda daha dikkatli olmalıyız..

4 yorum

  1. Bu yazı gerçekten güzel olmuş. Naftalinin zararları konusunda bir kaynak yok piyasada..

  2. daha ispat edici bilgi verilse sevinirim.

  3. arkadaşlar size şu nu söyleyebilirimki guvelerden böceklerdenv.b şeylerdn doğl olarak kurtulmaının yolu bir portakala karanfil batırn sonra onu kimyona bulayın sonra onu dolbınıza vesaire koyun gerçekten gidiyor ne güve kaldı nede başka bişi sizdedeneyin 🙂

  4. evet daha çok bilgiye ihtiyacım var.ben naftalinsiz ev düşünemiyorum hatta bagımlısı oldum diyebilirim elimde,cebimde,ders yaparken,yatakta.kafayı yicem.eşimle bu yüzden tartışıyoruz.eşim marketçi ve naftalin almıyor artık markete:))

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Reklam Gizlilik Politikası
GenelSaglik.Gen.TR - Genel Sağlık Bilgileri, Sağlıklı Yaşam