Perşembe , 21 Kasım 2019
Kategori Arşivi:

Ağız Sağlığı

Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı küçük yaşlarda başlanmalıdır. Çocuklarınıza alışkanlık haline getirilmelidir. Sağlıklı dişler küçük yaşlarda bakıma ihtiyacı vardır. Ağız ve diş sağlığı bazılarında kalıtsaldır bazılarında ise yeterince bakılmadığından kaynaklanır. Kalıtsal olan ağız ve diş sorunlarını önlenemez ama yavaşlatılabilir. Ağız kokusu, beslenme zorluğu gibi sorunları olan çocuklarınızı tedavi edilmediğinde diş bozukluklarına, diş çürüklerine ve çene gelişiminde ... Devamını Oku »

Ağız Kokusu Sebepleri

  Ağız Kokusu hem kişinin kendisini hem de çevresindekileri fazlasıyla rahatsız eden bir durumdur. Ağız kokusunun tek bir sebebi yoktur. Fakat uzmanlara göre genelde ağız kokusuna sebep olabilecek bazı durumlar mevcuttur. Ağız kokusuna neden olan etmenler arasında ilk olarak yemekler gelmektedir. Yemeklerden sonra dişlerin fırçalanmaması ve yemek artıklarının dişlerin arasında kalması ağız kokusuna neden olmaktadır. Yemek artıklarının ... Devamını Oku »

Aft Tedavisi – Aft Ağız Yarası Nasıl Geçer?

Aft Ağız Yarası daha çok genetik olan, ağızda çıkan beyaz renkte veya renksiz yaralardır.  Bu yazı altında Aft Tedavisi, Aft Nasıl Geçer, Aft İlacı gibi sorulara cevap bulabileceksiniz. Bu rahatsızlık Aft olarak bilinmese de çok yaygındır ve geçmesi uzun sürdüğünden dolayı çoğu kişinin kabusudur.  Bu yazı altında sizlere AFT konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Devamını Oku »

Reklam Gizlilik Politikası
GenelSaglik.Gen.TR - Genel Sağlık Bilgileri, Sağlıklı Yaşam