Perşembe , 21 Kasım 2019
Kategori Arşivi:

Şifalı Bitkiler

Rezene Çayının Faydaları

Rezene Çayının ve rezenenin özellikleri, faydaları şunlardır. Öncelikle iyi bir iştah açıcı olmakla beraber düzenleyicidir. Mide, bağırsaklardaki gazı aza indirger. Rezenenin gaz sancıları çeken hastalara,ishal kişilere çay olarak verilmesi daha uygundur. Böylece su kaybıda önlenir. Devamını Oku »

Ihlamurun Yararları – Ihlamur Nasıl Yapılır

Havaların soğumasıyla başlayan soğuk algınları artmaktadır. Soğuk algınlıkla için ıhlamur birebir denecek kadar faydalı bir besindir. Özellikle kış aylarında bol tüketilmelidir. Çayın veya kahvenin yerine ıhlamur içilmelidir. Hem daha sağlıklı hem de soğuklardan vücudunuzu korur.  Devamını Oku »

Şişkinlik – İshal ve Şişkinlik Giderici Çaylar

Şişkinlik kadınların en çok dert ettiği kilo problemlerinden biridir. Karın şişliği mide ve bağırsaklarda gaz birikmesiyle oluşur. Şişkinlikten kurtulmak için öncellikle beslenme alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekir. Şişkinlik belirtileri; yemeğin yarısında doyma hissi, karında şişkinlik, karında ağrı, karında yanma, bulantı, halsizlik ve sinirlilik kişinin günlük verimini düşürür. Şişkinlik 2 haftadan fazla sürerse ... Devamını Oku »

Kiraz Sapının Faydaları

Kiraz Sapının Faydaları oldukça fazladır. Önemli organik ilaç gibi de görülebilir. Daha çok idrar söktürücü etkisiyle bilinir.  Ayrıca Kiraz Sapı böbreklere de oldukça faydalıdır. Kiraz sapı, vücudumuzda bazı zararlı maddelerin atmasına yazdımcı olur.  Bunun dışında birçok yararı daha vardır.. Devamını Oku »

12 Mucize Besini Mutlaka Tüketmelisiniz

12 Mucize Besin Mantar-Meme Kanserinden koruma özelliği vardır. Kivi-Felci önler. Kırmızı biber-Eklem ağrılarını dindirir. Tavuk-Göğsü güçlendirici etkisi vardır. Soğan-Kemikleri güçlü tutucu etkisi vardır. Somon-Depresyonla savaşır. Brokoli-Prostat kanserinden korumaktadır. Bitter Çikolata-Taniyonu dengeleyici özelliğe sahiptir. Ceviz-Kalp hastalıklarından korur. Beyaz Çay-Kilo vermeye yardımcıdır. Kırmızı şarap-Uzun ömrün simgesidir. Siyah Üzüm-Alzheimer hastalığına birebirdir. Devamını Oku »

Sığır Kuyruğu

Sığır Kuyruğu,Bronşite Çözüm,Basura Çözüm,Ahmet Maranki. Göğsü yumuşatıcı özelliği vardır. Balgam söktürücüdür. Veremde romatizmada kullanılır. 1 bardak kaynar suya kurutulmuş ottan 1 tatlı kaşığı konur ve demlendirilerek 3 defa 1 bardak içilir. Taze yaprak ve çiçek ezilerek lapa yapılıp yaralar üzerine konulabilir. Bu şekilde yaralar temizlenir,tedabi olur. Çiçeği dışındaki kısımları zehirlidir. Devamını Oku »

Zerdeçalın Faydaları

Zerdeçalın Faydaları,Zerdeçal,Ahmet Maranki,Şifalı Bitkiler,Cilt Bakımı,Zerdeçalın Kullanımı. En yaygın olarak kullanılmakta olan antioksidanlardandır. İltihap oluşturan maddelerin ortaya çıkmasını geciktirir. Kansere iyi gelir. Alzheimer a iyi gelmektedir. Ayrıca kararak oluşumu,karaciğer hastalıklarına iyi gelir. Felç gibi hastalıklara da iyi gelir. Devamını Oku »

Kiraz Sapı Hakkında Ahmet Maranki Anlatıyor

Önerilen hastalıklar: Kiraz sapları kurutulup kavanozda saklanırsa, ödeme karşı güvenle kullanılır. mısır püskülü, saplarıyla beraber maydanoz ve kiraz sapı karışımından elde edilen çay, zayıflamaya yardımcı olur, ödem sorununu giderir. Prof. Dr. Ahmet Maranki & Elmas Maranki Kozmik Bilim Işığında Şifalı Bitkiler Devamını Oku »

Amberbaris

AMBERBARİS Amberbaris Özellikleri ve kullanımı: Kökü acı olup yaprakları ve meyveleri tatlıdır. Özünde ise bol miktarda C vitamini bulunur. Bitki zehirli olup bilenen dozlardan daha fazla alınmamalıdır. 1 litre suya 2 çay kaşığı iyice kıyılmış kabuklardan katılıp, kaynatılır ve 2 çay bardağını geçmemek üzere içilir. Yaprakları ve çiçekleri 1 litre suya 25 gram kadar kaynatmak üzere katılır içilir. * Meyveleri yenildiği zaman yüksek tansiyonu ... Devamını Oku »

Muz: (Banane / Banane / Banana / Musa / Bananier)

Tropik ve subtropik bölgelerde yetisen veya yetistirilen, agaca benzeyen, 2-3 m boyunda, mor çiçekler açan, meyveleri lezzetli ve nisastaca zengin olan otsu bitkiler. Bitkinin yalanci gövdeleri, yapraklar kâidelerinden meydana gelmistir. Gençken kapali ve kivrik olan yapraklar açilinca uzarlar ve yirtilirlar. Çiçek durumlari büyüktür. Taban kisminda disi çiçekler, daha üstte erdisi çiçekler, tepede erkek çiçekler bulunur. Ancak tabandaki çiçekler ... Devamını Oku »

Reklam Gizlilik Politikası
GenelSaglik.Gen.TR - Genel Sağlık Bilgileri, Sağlıklı Yaşam