Perşembe , 21 Kasım 2019
Kategori Arşivi:

Deri Hastalıkları

Yersiniosis Tedavisi

Doktorunuz bir antibiyotik önerecektir. İlaçlarınızı doktorunuzun talimatları doğrultusunda kullanmaya özen göstermelisiniz. Tamamen iyileşene kadar: • Diğer insanlarla temastan kaçınmalı ve ellerinizi iyi bir şekilde yıkamalısınız. • Ateş ve halsizlik gidene kadar, yatakta istirahat etmeli veya aktivitelerinizi sınırlandırmalısınız. Devamını Oku »

Bütün yılanlar zehirli midir?

Yılanların bazıları zehirlidir, bazıları ise zehirli değildir. Ve zehirli yılanlar soktuklarında her zaman zehir bırakmazlar. Diğer yılanlar ise tehlike oluşturmayacak kadar az miktarda zehir enjekte ederler. Ancak, zehirli bir yılan sokması mutlaka acil tedavi gerektirir. Eğer bir yılan tarafından sokulduysanız, ve yılanın zehirli olup olmadığını bilmiyorsanız, yılanın zehirli olduğunu varsayarak tedavi uygulanmalıdır. Zehirsiz yılan ... Devamını Oku »

Zona Belirtileri

Zona hastalığının özelliği, vücudun bir bölgesinde yerleşmesidir. Çizgi (kuşak) şeklinde, yerleştiği sinirin derideki dağılımına uyarak kırmızılık ve üzerinde gruplar oluşturan veziküller (su dolu kabarcıklar) oluşturur. Bu belirtiler ortaya çıkmadan önce halsizlik, yorgunluk, ateş olabilir. Sinir bölgesinde önce hafif yanma hissedilirken, ağrı şiddetlenir ve şimşek çakması şeklinde tarif edilir. Bir hafta içinde derideki ... Devamını Oku »

Kızıl Ağız Hastalığı Nedenleri

Yersinio isimli bakterinin neden olduğu bu enfeksiyon, genellikle bakterinin bulunduğu özellikle çiğ veya az pişmiş domuz ürünlerinin tüketilmesi sonucu ortaya çıkar. Ayrıca pastörize edilmemiş süt veya bakterilerin bulaştığı suların içilmesi de zehirlenme nedenleri arasında yer alır. Enfeksiyonun görüldüğü hayvanlarla temas da hastalığa neden olabilir. Enfeksiyon bulaştıktan sonra, genellikle 3 ile 7 gün sonra hastalık ortaya çıkar. Devamını Oku »

Yersiniosis Belirtileri

Yersiniosis Belirtileri : • Karın ağrıssı • Ateş • İshal, kanlı olabilir • Kusma Görülebilecek diğer semptomlar: • Eklemlerde şişlik veya ağrı • Bacakların alt bölümlerinde kırmızı ve ağrılı şişlikler Devamını Oku »

Zona Risk Faktörleri

Zona hastalığı herhangi bir yaşta oluşabilse de en çok 60 yaş ve üzerindeki görülmektedir. Hastalık direncin kırılması ile ortaya çıkmaktadır. Direnci kıran nedenler şöyle sıralanabilir: Stres, üzüntü, uykusuzluk, yorgunluk, beslenme bozukluğu (uzun, sağlıksız diyetler), kanser (lenfoma vb.), kanser tedavisinde kullanılan direnç baskılayıcı (immünosupresif) ilaçlar, ışın tedavileri, kaza ve zehirlenmelerden sonra, AIDS hastalığı Devamını Oku »

Zona Tedavisi

Zona : Hastalığın tanısı, deri belirtileri görülünce kolaydır. Deri belirtileri yokken ağrı yapabilecek diğer hastalıklar araştırılmalıdır. Tedavide ilk 72 saat içinde sistemik (ağızdan veya damardan) antiviral ilaçlar (asiklovir, famsiklovir, valasiklovir, brivudin) kullanıldığında döküntülerin süresi ve döküntü sonrası ağrının süresi kısalmaktadır. Ayrıca B1 – B6 vitaminleri, antiinflamatuarlar, kaşıntı için antihistaminler, topikal olarak (dıştan) ise antiseptik, epitelizan, anestezik krem ve ... Devamını Oku »

Zehirli yılan sokmalarında ilk yardım

Yılanın zehirsiz olduğundan emin olmadığınız her yılan sokmasında, zehirliymiş gibi tedavi uygulanmalıdır. Eğer yılan zehirliyse veya zehirli olmadığından emin değilseniz, acilen izlenmesi gereken ilk yardım yöntemleri: • Kişiyi güvenli bir yere götürün. • Kişiyi sakinleştirin. Çok fazla hareket ettirmekten sakının. • Sokmanın olduğu bölgedeki sıkı kıyafteleri ve takıları çıkartın. • Düz bir tahta kullanarak, sokmanın olduğu ... Devamını Oku »

Piercing modası öldürme riski taşıyor

Piercing modası öldürme riski taşıyor İngiliz Diş Hekimleri Derneği danışmanlarından Prof. Dr. Walmsley, ağız bölgesinde yapılan piercinglerin büyük bir sağlık sorununa neden olduğunu ve bu konuda dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Piercing ölüme neden olabilir… İngiliz BBC kanalı, 22 yaşındaki ismi açıklanmayan bir İngiliz gencin diline piercing yaptırdıktan birkaç hafta sonra beyninde oluşan apseler nedeniyle hayatını kaybettiğini ... Devamını Oku »

Reklam Gizlilik Politikası
GenelSaglik.Gen.TR - Genel Sağlık Bilgileri, Sağlıklı Yaşam