Perşembe , 21 Kasım 2019
Kategori Arşivi:

Genel

Küf Kokusu Nasıl Giderilir?

Küf Kokusu özellikle Astım ve Bronşit hastaları için son derece tehlikelidir. Sizlere bu yazımızda özellikle hanımların çok işine yarayacağı Küf Kokusunu Giderme Yöntemleri sunacağız, sizlere Küf Kokusu Nasıl Giderilir? sorusunun cevabını vereceğiz. Bu son derece rahatsız edici kokudan kurtulmanız için yapmanız gerekenler çok basit, sadece yazımızı okuyun yeterli.. Devamını Oku »

Saç Dökülmesi Nedenleri ve Saç Dökülmesini Önlemek

Saç dökülmesi bazılarında kalıtsaldır bazılarında yetersiz beslenmeden kaynaklanır. Kalıtsal olan saç dökülmelerini engellemek mümkün değildir, fakat yavaşlatılabilir. Peki, saç dökülmelerini önlemek için ne yapılmalıdır. İlk olarak saçlarınızın yıpranmasından kaçınmalısınız. Saçlarınızı saç fırçasıyla ya da sık tarakla taramak doğru değildir. Banyodan sonra saçlarınız kendiliğinden kuruması daha sağlıklıdır. Acil durumlarda en düşük sıcak ayarında kurutulmalıdır. Devamını Oku »

Çocuklarda Orta Kulak İltihabı

  Orta kulak İltihabı özellikle çok küçük çocuklarda sıkça görülen bir rahatsızlıktır. Çocuklarda Orta kulak İltihabı küçük çocuklarda ani olarak ağlamalara ve şiddetli kulak ağrılarına neden olmaktadır. Orta kulak iltihabının oluşmasını tetikleyen bir çok etmen vardır. Biz orta kulak iltihabının oluşmasına neden olan fakat fazla bilinmeyen faktörleri sıralayarak daha bilinçli hareket edilmesini sağlamaya çalışacağız. Özellikle 6 ay ... Devamını Oku »

Televizyonun Zararları

Dünya üzerinde genel araştırmalar baz alındığında hemen hemen her evde bir, %70 inde ise birden fazla televizyon bulunmaktadır. Peki televizyonlar sağlımızı ne derecede etkiler ? Hangi göz hastalıklarına neden olur ? Televizyonların yaymış olduğu ışınlar beynimize zarar verir mi? sorularına makalemizde yer vereceğiz. Evimize alacağımız televizyonlara karar vermeden önce yapılması gereken şey televizyonun nerede duracağının tespit edilmesi ve ona göre yerleşim ... Devamını Oku »

Göz Çevresine Doğal Bakım

Gözün çevresinde oluşan kırışıklıklar veya morluklarla her kadın belli yaş sonrasında yıllarca savaşır. Gözler güzelliğin en önemli noktası olduğundan bakımına özen gösterilmelidir. Göz çevresi cildimizin en hassas olduğu bölümdür. Göz çevresi dış etkenlere karşı aşırı hassas bölgedir. Yüze uygulanan bilinçsiz krem kullanımı daha fazla zarar verebilir. Bu nedenle uzmanlar daha kaliteli krem ve makyaj ürünleri kullanmanızı tavsiye ediyor.  Devamını Oku »

Parmak Çıtlatmak Zararlı mı Yararlı mı?

Halk arasında bilinen parmak çıtlatma parmakların kireçlenmesine neden olacağı söylenir. Peki, bu doğru mudur? Bazı insanlar el parmaklarını ve ayak parmaklarını çıtlatmayı severler. Kimilerinde alışkanlık haline gelmiştir. Parmak çıtlatanlar o sesin kemiklerinin zanneder. Oysaki sürtünmeli eklemden gelir. En kolay çıtlayan yerlerimiz parmaklarınızdır. Parmaklarınızı çıtlattığımızda eklemler gerilir. Parmak eklemlerinin içindeki sıvı basıncı azalır ve gaz kabarcıkları patlar. Bu patlamadan çıkan sesler kulağa çıt sesi olarak gelir. Aynı parmağı ... Devamını Oku »

Burun Kanamasında İlk Yardım

Burun kanaması her yaşta meydana gelebilecek bir durumdur. Kişinin burun kanaması durumunda yapacaklarını önceden bilmesi ve telaş yapmaması kanamanın çok kısa sürede durdurulmasını sağlayacaktır. Burun kanaması fark edildiğinde telaş yapılması yapılacak işlemlerde yanlışlar yapılmasına neden olacaktır. Bu nedenle sakinlik çok önemlidir. Devamını Oku »

Jinekomasti ve Yağ Aldırma

merhaba 24 yaşındayım jinekomasti sorunum var bundan rahatsızlık duymaya başladım. çok büyük değil aslında göğüsler fakat yine de normal değil tedavi olmak istiyorum. bana bilgi verirmisiniz sigara da kullanıyorum iyileşme süresine etki ediyormuş galiba sigara başka herhangi bir rahatsızlığım yok tüm testleri yaptırdım: hormon, testis kanseri, guatr gibi ve hayatımda sporun çok büyük önemi var yaz geliyor ... Devamını Oku »

Çileğin Faydaları

Yaz aylarında vazgeçemediğimiz meyvelerden birisi olan çileği evimizden hiç eksik etmeyiz.Özellikle krem şanti ile yenilen çileğin tadına doyum olmaz.Oldukça lezzetli olan bu meyvenin birçokda yararı var.İşte size maddeler halinde çileğin yararları: Devamını Oku »

Karanfil Yağı

Karanfil ağız kokusundan sinirleri yatıştırmaya kadar pek çok konuda yarar sağlayan bir bitki. Karanfil yağı da aynı şekilde sağlık açısından yarar sağlıyor. Karanfil : Mikropları öldürür. Ağrıları dindirir. Sinirleri uyarır. Hazmı kolaylaştırır. Koku giderir. İştah açar. Devamını Oku »

Reklam Gizlilik Politikası
GenelSaglik.Gen.TR - Genel Sağlık Bilgileri, Sağlıklı Yaşam