Perşembe , 14 Kasım 2019
Kategori Arşivi:

Göz Sağlığı

Alerjik Göz Hastalıkları

Alerjik Göz Hastalıkları, toplumda sık olarak görülen ve toplumda yaşayan insanların yaklaşık %15’inde görülen bir hastalıktır. Çevreye olan direk teması yüzünden göz bölgemiz alerjik hastalıklara daha sık kapılan bir organdır. Göz alerjilerinde en belirgin belirtiler gözde yanma , batma , kaşınma , çapaklanma , kızarıklık , sulanma , ışığa karşı yüksek hassasiyet ve görme bozuklukları olarak gösterilebilir. Eğer göz alerjisi aşırı derecede ilerlemişse ... Devamını Oku »

Göz Alerjisi

Bahar mevsiminin şüphesiz en çok göz bölgesini etkilediğini söylemek mümkündür.Alerjik hastalıklarla birlikte gözlerimizi fazla olarak yormamızda göz sağlığımızın bozulmasına nede olabilir.Göz Alerjisi Rahatsızlığı tek başına ortaya çıkabileceği gibi burunda başlayan alerjik faktörlerlede kendini gösterebilir.Burunda başlayan alerjik rahatsızlıklara burun kaşındası,burun akıntısı,burunda kan birikimi ve baş ağrısı gibi rahatsızlıkları örnek vermemiz mümkündür. Devamını Oku »

Kontakt Lens Nedir? Nasıl Takılır? Kontakt Lensin Yararları – Zararları ve Bakımı

Kontakt Lens Nedir? Kontakt lens olarak adlandırılan bu lensler kornea üzerine yerleştirilip gözde bulunmakta olan kusurların düzeltilmesi ve bazı hastalıkların tedavisinde kullanılmakta olan bir lens türüdür. Bir nevi gözlük görevide görürler. Sizlere bu konu altında Kontakt Lensin Yararları, Kontakt Lensin Zararları ve Kontakt Lens Bakımı konusunda bilgiler sunacağız. Peki nedir bu Kontakt Lens? Önce bunun cevabını verelim. Kontakt Lens, Miyop veya ... Devamını Oku »

Reklam Gizlilik Politikası
GenelSaglik.Gen.TR - Genel Sağlık Bilgileri, Sağlıklı Yaşam