Perşembe , 21 Kasım 2019
Kategori Arşivi:

Güzellik ve Bakım

Saç Dökülmesi Nedenleri ve Saç Dökülmesini Önlemek

Saç dökülmesi bazılarında kalıtsaldır bazılarında yetersiz beslenmeden kaynaklanır. Kalıtsal olan saç dökülmelerini engellemek mümkün değildir, fakat yavaşlatılabilir. Peki, saç dökülmelerini önlemek için ne yapılmalıdır. İlk olarak saçlarınızın yıpranmasından kaçınmalısınız. Saçlarınızı saç fırçasıyla ya da sık tarakla taramak doğru değildir. Banyodan sonra saçlarınız kendiliğinden kuruması daha sağlıklıdır. Acil durumlarda en düşük sıcak ayarında kurutulmalıdır. Devamını Oku »

Gül Suyunun Faydaları

Gül Suyu diyip geçmeyin, Gül Suyunun Cilde Faydaları son günlerde çok merak edilmekte. Kültürümüzden dolayı neredeyse her evde bulunan Gül Suyunun Faydaları uzmanları şaşırttı. Gül Suyu harika bir Cilt Temizleme ürünü olmakla birlikte, cilde de büyük faydaları bulunmakta. Devamını Oku »

Buluğ Çağında Cilt Bozuklukları

Bünyenin ruhsal ve bedensel durumunun aynası olan cilt de ergenlik çağının esrarlı gelişimine kaçınılmaz olarak katılır. Buluğ çağında vücut Kalınlaşarak, kabalaşarak, mesamatı daha belirgin bir hal olarak ve yağlanarak temel dokusu değişir. Daha fazla terleme olur, koltuk altındaki, göğüslerdeki ve cinsel organ bölgerindeki bezeler ilk kez faaliyete başlarlar. Bunların etkisiyle kişiden kişiye değişen özel bir vücut kokusu belirir, ayaklarda olduğu gibi, vücudun başka yerlerindeki mutad ... Devamını Oku »

Pul Pul Dökülen Ciltler için

Cildiniz pul pul mu oluyor? Bu gibi durumlarda cildinizin üzerindeki ölü hücreleri nazikçe sürterek temizlemelisiniz. Soyucu uygulamalar cildinizdeki kırışıklıkları gizlemenize ve gidermenize yardımcı olurken, cildinize bir pembelik de verebilir. Cildinizi ölü hücrelerden arındırmak için bunları yapın! – Vücudunuzu duşta ya da küvette ıslatın. – Soyucu özelliği olan sentetik lif, sünger ya da eldiven kullanın. – Soyucu özelliği olan bir temizleme ... Devamını Oku »

Bebekler İçin Cilt Bakımı

Bebeklerin cildi ince, duyarlı ve daha az yağlıdır. Bu yüzden tahrişlere ve mikroplara karşı direnci azdır. Tam zamanlı doğan bebeklerde cildi kaplayan mumsu madde (vernix caseosa) önemli koruyucudur. Son yıllarda birçok yenidoğan ünitelerinde  bebek hemen yıkanmamakta, böylece mumsu maddenin koruyucu tabaka özelliğinden yararlanılmaktadır. Beklenen doğum süresi geçmiş bebeklerin cildi buruşuktur ve doğumu izleyen haftalar içinde pul pul dökülür. Bu fizyolojik, normal bir ... Devamını Oku »

Limon kabuğunun içine saklanmış mucizevi reçete

Prof. Mehmet Öz limon kabuklarının cilt kanserine karşı bir kalkan oluşturduğunu, cildi güzelleştirip, sinirleri yatıştırdığını açıkladı. İşte Prof. Öz’den limon kabuğu mucizesi… Prof. Mehmet Öz limon kabuklarının cilt kanserine karşı bir kalkan oluşturduğunu, cildi güzelleştirip, sinirleri yatıştırdığını açıkladı. İşte Prof. Öz’den limon kabuğu mucizesi… Kavurucu yaz sıcaklarından ruhumuz da bedenimiz de nasibini ... Devamını Oku »

Karma Ciltler İçin Temizleme Sütleri

Olgunlaşmış yarım şeftalinin kabuklarını soyarak dilimleyin. Daha sonra yarım bardak sütün içine koyarak sekiz saat kadar bekletin ve süzün. Temizleme sütünüz hazır. 5-6 adet çileği çatalla iyice ezip püre haline getirin. Hazırladığınız püreyi yarım bardak sütün içine katın. Daha sonra karışımı bir şişeye koyarak iyice çalkaladıktan sonra buzdolabında 4-5 beklettikten pamuk yardımı ile cildinizi ... Devamını Oku »

Yağlı Ciltler İçin Temizleme Sütleri

Bir tatlı kaşığı balı iki üç tatlı kaşığı su ile birlikte cam bir kasenin içinde çok kısık ateşte ısıtıp ateşten alın. Daha sonra içine yarım bardak süt ve bir yumurta sarısı katarak kıvam alıncaya kadar iyice karıştırın ve bir şişenin içine boşaltın.Tim cilt tiplerine iyi gelen bu karışım cildi temizler, besler ve aynı zamanda cilde pürüzsüz bir görünüm verir. Bir avuç dolusu tuzsuz bademi bir tatlı kaşığı ... Devamını Oku »

Kuru Ciltler İçin Temizleme Sütleri

Yarım bardak portakal çiçeği suyu ve yarım bardak gül suyunu bir şişenin içinde iyice çalkaladıktan sonra bu karışımın içine batırdığınız temiz bir pamuk parçası ile cildinizi güzelce silerek temizleyin. İki avuç kurutulmuş fesleğen yaprağını bir bardak kaynar suyun içine atın. Üzerine iki çorba kaşığı süt tozu ilave ederek ılımasını bekleyin ve süzün. Hem pamuk yardımıyla cildinizi temizleyebilir hem de dairesel ve ... Devamını Oku »

Normal Ciltler İçin Temizleme Sütleri

Büyükçe bir salatalığı rendeleyin ve yarım bardak sütün içine koyup karıştırın. Üç saat bekledikten sonra süzün ve yüzünüzü bu karışıma batırdığınız pamuk ile temizleyin. Cam bir işeye koyup buzdolabında saklayabilirsiniz. Yarım çorba kaşığı yoğurt, yarım çorba kaşığı yağmur suyu ve arıtılmış su ve iki çorba kaşığı limon suyunu iyice karıştırın. Temiz bir pamuğu bu karışıma batırarak ... Devamını Oku »

Reklam Gizlilik Politikası
GenelSaglik.Gen.TR - Genel Sağlık Bilgileri, Sağlıklı Yaşam