Perşembe , 21 Kasım 2019
Kategori Arşivi:

Hastalıklar

Akciğer Kanseri Belirtileri

Akciğer Kanseri son derece sinsi bir hastalıktır..  Akciğer Kanseri Belirtileri akciğer dışı belirtiler ve lokal belirtiler diye 2 grupta incelenebilir : Akciğer kanserinin akciğer dışı belirtileri, tümörün diğer organlara metastazlarına bağlı olabildiği gibi tümörden salınan bazı immünolojik ve hormonal maddelere bağlı da olabilir. Devamını Oku »

Uçuk Tedavisi – Uçuk Nasıl Geçer?

Uçuk Tedavisi bazen basit bazense zor olabiliyor, bu yazı altında sizlere Uçuk Tedavisi, Uçuk Nasıl Bulaşır ve Uçuk Nasıl Geçer alt başlıkları altında bilgiler vereceğiz.. Uçuk Nedir? Uçuk, Dudak ve çevresinde çıkan , uçuk virüsü tarafından yayılan ve bulaşan küçük kabarcıklara Uçuk denir. Bulaşıcıdır. Çıkmadan önce kaşınma, karıncalanma, hafif şişlik gibi belirtileri vardır.  Devamını Oku »

Geniz Akıntısı Neden Olur? – Geniz Akıntısı Nasıl Geçer?

Geniz akıntısı, burnun gerisinden boğaza doğru farklı kıvamlarda bir miktar salgının akmasıdır. Hastalıklara görede akıntının rahatsızlığı ve miktarıda değişmektedir. Bronşit, faranjit, astım gibi solunum yolları hastalıklarında sıklıkla görülmektedir. Nefes alma ve yutkunmada rahatsızlık verir. Geniz akıntısına ne iyi gelir? sorusunun cevabına da Geniz Akıntısına çok iyi gelen bir Gargara Tarifi ile vereceğiz, bu gargara çoğu zaman ... Devamını Oku »

Basura Ne İyi Gelir?

Basur Hastalığı hep sıkıntılı bir hastalık olmuştur. Gerek tedavisi, gerek insanlara verdiği rahatsızlıktan dolayı hep istenmeyen bir hastalık konumundadır. Sizlere bu konuda kesin çözüm olmasa da Basura Ne İyi Gelir? sorusunun cevabını vereceğiz, Basurun Bitkisel Tedavisi konusunda bilgi sahibi olacaksınız… Devamını Oku »

Kalp Krizi Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Kalp Krizi Belirtileri: Göğsün ortasında ani ve şiddetli ağrı. Bu ağrı bazen omuz, boyun ve kollara da ayrılır. Ağrı sıkıcı ve ezici olup hasta kendini ölüyormuş gibi hisseder. Nefes darlığı olur. Kalp Krizi Tedavisi: Derhal yatağa veya bir koltuğa oturun veya 45 Derecelik bir açıyla arkaya yaslanın. Acele doktor çağırın. Kalp Krizi Sonrası: Eğer ağrı 6 gün kadar sürer ve yavaş yavaş azalırsa en ... Devamını Oku »

Göğüs Kanseri

Göğüs Kanseri, göğüsteki süt bezleri ve bu kanallardaki hücrelerin kontrolsüz çoğalması sonucu meydana gelmektedir.Genellikle kadınlarda görülen bu hastalığa son yıllarda erkeklerde de rastlanmaktadır.Erkeklerde görülme olasılığı kadınlara göre çok azdır.Göğüs kanserine dünya genelinde 8 kadından 1 tanesinde rastlanırken bu istatistik erkeklerde 300 de 1’dir.Tüm dünyada akciğer kanserinden sonra en sık görülen kanser türüdür. Göğüs Kanseri Belirtileri görüldüğü taktirde, derhal tedavi ... Devamını Oku »

Mantarın Faydaları ve Mantar Zehirlenmesi

Mantar son yıllarda vazgeçilmeyen sebzelerdendir. Mantar doğa da kendiliğinden olmasından dolayı doğal bir besindir ve sağlık deposu da denilir. Mantarın içerdiği vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengin bir besindir. Mantarın zehirli olanları da vardır. Bunlar önemli derecede ölümcül hastalıklara neden olur. Mantarı kendiniz tabiattan toplamak yerine güvenilir yerlerden satın alınmalıdır. Devamını Oku »

Şeker Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Şeker hastalığı kalıtsal ve çevresel nedenlerden kaynaklanır. Yetişkinlerde görülen bu hastalık özellikle yaşlılık döneminde ortaya çıkar. Fazla şeker vücutta zehir gibi zararlıdır. Şeker hastalığında önemli olan erken teşhis edilip tedavi edilmesidir.   Devamını Oku »

Kabızlık Sebepleri, Belirtileri ve Çözümü

Kabızlık her yaş grubunda görülen ve kadın erkek ayrımı yapmadan herkes de görülen hastalıklardan biridir. Fakat yaşlılar da görülme olasılığı daha fazladır. Nedeni yaşlılarda bağırsak kasları zayıflar, kasların zayıflaması bağırsak hareketlerini yavaşlatır.   Devamını Oku »

Reklam Gizlilik Politikası
GenelSaglik.Gen.TR - Genel Sağlık Bilgileri, Sağlıklı Yaşam