Perşembe , 14 Kasım 2019
Kategori Arşivi:

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam insanın hayatında mutlu olması için gerekli olan öğelerin en önemlilerinden bir tanesidir.Çoğu insan tarafından sağlık genellikle kendiliğinden gelen bir durum olarak algılansada aslında hiçde öyle değildir. İnsanlar sağlıklı olmak için çaba göstermeli ve sağlıklarına dikkat etmelidirler. Hatta edinilen bilgilere dayanarak sağlıklı bir yaşam için çabaların doğum öncesinden başlaması gerektiğini söyleyebiliriz. Çocuklara Sağlıklı Yaşam sunabilmek için tabii olarak bu aşamada ... Devamını Oku »

Akik Taşının Faydaları

Sicilya’da bulunmakta olan Achates Nehri’nden ismini alan Akik Taşı , en çok bulunan taşlardan biri olma özelliğine sahip olmasına rağmen,renk ve halkalarındaki dağılımındaki çeşitliliğin sınırsız olmasından dolayı en nadide ve gözde taşlar biri olmaktadır ve Akik Taşının Faydaları çok methedilmektedir. Sağlıklı Yaşam adına önemli etkileri vardır. Devamını Oku »

İştah Kesen Çaylar ve Yiyecekler

İştah Kesen Çaylar ve İştah Kesen Yiyecekler kilo verebilmek için çok önemlidir. Diyet yapan insanların sorunlarından biri de açlık hislerinin hiç gitmemesidir. En büyük sorunlarından biri bir oturuşta çok yemek yemektir. Bazı yiyecekler kişiyi tok tutarak yeme ihtiyacını azaltır diyetlerini düzenli uygulamasını sağlarlar. Bu yiyecekler; Elma, lifli bir besin olduğundan açlığı bastırır ve tokluk hissini azaltır. Ayrıca elma fiziksel aktiviteler sırasında enerji verir.  Devamını Oku »

Parmak Çıtlatmak Zararlı mı Yararlı mı?

Halk arasında bilinen parmak çıtlatma parmakların kireçlenmesine neden olacağı söylenir. Peki, bu doğru mudur? Bazı insanlar el parmaklarını ve ayak parmaklarını çıtlatmayı severler. Kimilerinde alışkanlık haline gelmiştir. Parmak çıtlatanlar o sesin kemiklerinin zanneder. Oysaki sürtünmeli eklemden gelir. En kolay çıtlayan yerlerimiz parmaklarınızdır. Parmaklarınızı çıtlattığımızda eklemler gerilir. Parmak eklemlerinin içindeki sıvı basıncı azalır ve gaz ... Devamını Oku »

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

Bıldırcın yumurtası içerisinde tavuk yumurtasına göre 5 kat fazla fosfor,8 kat demir , 9 kat protein bulundurur.Astım ,öksürük ve alerjiye karşı bıldırcın yumurtası süt ve balla karıştırıldığında çok faydalı olduğu bildiriliyor. Kendiside bir doktor olan Aytekin Ertuğrul uzun bir süre yaşadığı öksürük problemi için uzman kişilere gidip,ilaçlar kullandığını ve bir fayda göremediğini söylüyor.Daha ... Devamını Oku »

ZOR UYANANLARDANSANIZ OKUYUN !

Sabah uyanmak ve işe gitmek bazıları için her gün yaşanan bir kâbus. Hollanda da yapılan bir araştırma sabahları bir türlü güne başlayamayanlar için hayatlarında yepyeni ufuklar açıyor. Leiden Üniversitesi nde sabahları uzun süre yataktan kalkamayanlar üzerinde yapılan araştırmalarda şaşırtıcı bulgular ortaya çıktı. Gece uykusunun kaynağı olan biyolojik saatin kişiden kişiye farklılık gösterdiği ve bunun gün içindeki uyku koşullarını etkilediği kanıtlandı. Leiden Üniversitesi araştırmacıları, gün ortasına kadar ... Devamını Oku »

Zinde bir gün için öneriler

Sabah uyandığımızda uyku düzenimizin olmayışından dolayı yataktan çıkmak istemeyiz. En önemli öğünlerden kahvaltı için zaman bulamayıp apar topar işe yetişmek için stresli bir yolculuğa başlarız. Bu olumsuz şartların sonucunda da verimsiz bir iş hayatı oluşmaktadır. Sabahları işe gitmeden 1 saat önce kalkmanız daha mutlu ve zinde olabilmeniz için yeterli olacaktır. Uyanır uyanmaz, vücudumuzdaki kasların 20 saniyelik tek setler halinde gerdikten sonra (stretching) 30 dakikalık kardiovasküler çalışmalar (yürüyüş, bisiklet, kürek ... Devamını Oku »

ZİNDE BİR BEYİN İÇİN YAPABİLECEKLERİNİZ

İngiliz The Times gazetesi, Oxford ve Harvard üniversitesi bilimadamlarının “beyni genç tutmak” üzerine yaptığı araştırmaları yayınladı. İşte zinde bir beyin için yapmanız gerekenler: Terleyin: Egzersiz, verimli çalışmak için bol oksijene ihtiyaç duyan beyin hücrelerinin gıdası gibidir. Böylece beynin öğrenme ve hatırlama becerisi güçlenir. Balık yiyin: Yüksek Omega-3 içeren sardalya ve ton gibi yağlı balıkları tüketmek zekayı ... Devamını Oku »

ZİHNİNİZ YAŞLANMASIN

Bu basit önlemler sayesinde uzun yıllar zihnen sağlıklı ve genç kalmak mümkün. Beynin fonksiyonlarının zayıflamasının, beyin hücrelerinin azalması ile fazla ilgisi olmadığı, hücreler arasındaki bağlantının iyi çalışmasının önemli olduğu kabul edilmektedir. Monoton bir yaşantı insan beyninin en büyük düşmanıdır. Sürekli yeni şeyler öğrenme gayreti ve değişik konularla uğraşma, beyin fonksiyonlarının sağlığı ve sürekliliği açısından son derece önemlidir. Bu şekilde ... Devamını Oku »

ZEKANIZI 7 GÜNDE GELİŞTİRİN!

Hangimiz bir gün yataktan kalkıp da daha akıllı olduğumuzu görmek istemeyiz ki? Bu dilek her ne kadar ütopik olarak görülse de bir bilim adamının yöntemi, 1 hafta gibi kısa bir sürede, zekayı yüzde 40 oranında artırmanın mümkün olduğunu ortaya koydu. Beynin herhangi bir kas gibi olduğunu ve egzersizlerle güçlenebileceğini öne süren ... Devamını Oku »

Reklam Gizlilik Politikası
GenelSaglik.Gen.TR - Genel Sağlık Bilgileri, Sağlıklı Yaşam